Antalya SEO

(Arama Motoru Optimizasyonu)

Antalya SEO Nedir?

Antalya SEO, bilinen adıyla arama motoru optimizasyonu internet sitelerin arama motorlarında daha iyi sıralamalar alması ve bu sayede daha fazla ziyaretçi çekmesine genel olarak SEO denilmektedir. SEO, markanıza uygun anahtar kelimeleri veya sorguları belirleyerek,  arama motorlarında üst sıralarda yer almanızı hedefler.

Arama motorlarında kullanıcılar aradıkları sorgularda genellikle ilk sırada bulunan sitelere giriş yapmaktadır. SEO bu anlamda sitenizin daha iyi sıralamalar alması için, internet sitenizin tüm ihtiyaçlarını belirler ve gerekli çalışmaları kapsamlı bir şekilde gerçekleştirir.

Yapılan kapsamlı SEO çalışmaları sonucunda markanızın yerel aramalarda bilinirliği artacağı gibi aynı zamanda organik taraftada trafiğiniz yükselecektir.

antalya seo
info-box_elements_01-2
info-box_elements_01-1
info-box_elements_01-3

Teknik Optimizasyon

Web sitenizin yapısını, mimarisini analiz ediyoruz.

info-box_elements_03-1
info-box_elements_03-2

Site Dışı SEO

Markanıza dışardan gelen bağlantıları ayrıntılı bir şekilde analiz ediyoruz.

info-box_elements_02-2
info-box_elements_02-1
info-box_elements_02-3

İçerik Optimizasyonu

Sitenizde bulunan içeriklerin, SEO uyumluluğunu detaylandırıyoruz.

Profesyonel SEO Çalışması Nasıl Yapılır?

Teknik

İçerik

Off-Page

Teknik Optimizasyon

SEO çalışmalarının ilk operasyonu genellikle teknik optimizasyonlardan geçer. Teknik tarafta internet sitenizin durumunu detaylı bir şekilde inceleyerek, markanızın eksikliklerini çıkartmakta ve bu süreç sayesinde markanızın arama motorlarında neden geri kaldığını ve başarısız olduğunu anlamaktayız.

Bu bölümde genel amacımız teknik anlamda sitenizde bir problem olup olmadığını tespit etmektir. Arama motorları özellikle Google, teknik tarafta birçok hatası olan, internet siteleri doğru bir şekilde crawl (tarama) edemediği için, arama sonuçlarında ilgili siteye yer vermemektedir.

Teknik hataları olan sitenizde ne kadar kaliteli içerik yazarsanız veya ne kadar backlink alırsanız alın, uzun vadede bir başarı yakalamanız mümkün değildir. SEO Rendesi ile hedeflediğiniz başarıya daha az bütçe ayırarak kısa sürede ulaşacaksınız.

İçerik Optimizasyonu

Google algoritma güncellemelerinden sonra içerik, internet siteler için çok önemli hale gelmiştir. Sitenizde bulunan kalitesiz, kopya ve kullanıcıya fayda sağlamayan bütün içerikleri bu operasyonumuzda tespit ederek, gerekli optimizasyon süreçlerimizi gerçekleştiriyoruz.

İçerik optimizasyonu öncesinde belirlenen anahtar kelime grupları içerisinde hizmet, blog ve rakip anahtar kelimeleri detaylı bir şekilde analiz ederek, markanıza en uygun olanların profesyonel bir şekilde yazılmasını sağlıyoruz.

Anahtar kelimelerin markanıza uygun olup olmadığı belirlenirken, aynı zamanda aranma hacmine sahip anahtar kelimeler tespit edilir. İnternet sitenizin öncelik verdiği anahtar kelimeler özelinde detaylandırmalar yaparak, ilgili içeriklerin kaliteli yazılması ve sitenize hızlı bir şekilde girilmesi sağlanmaktadır.

Off-Page SEO (Site Dışı SEO) Çalışmaları

Off Page SEO veya bilinen adıyla Site dışı SEO çalışmaları internet ortamında bulunan diğer web sitelerden alınan tıklanabilir bağlantılara denilmektedir. Kaliteli, otoriter ve markanıza uygun yerlerden alınan bütün bağlantılar, arama sonuçlarında sıralamalarınıza etki etmektedir.

İnternet sitenizin kaliteli ve otoriter siteler tarafından önerilmesi, arama motoru botları tarafından daha hızlı bir şekilde taranacağı gibi aynı zamanda kullanıcılara güvenilir site olarak önerilirsiniz. Google özelinde internet siteniz kaliteli ve otoriter siteler tarafından öneriliyorsa siteniz kullanıcılara gösterilmeye uygundur.

Markanıza özel olarak seçtiğimiz kaliteli geri bağlantılar ile amacımız, internet sitenizin arama sonuçlarında yükselmesi ve hedef kitleniz içerisinde prestij kazanmasını sağlamaktır.

Antalya SEO Neden Önemlidir?

SEO, günümüz dijital pazarlama kanalları arasında bütçe verim ilişkisi bakımından en çok tercih edilen kanallardan birisidir.  SEM veya sosyal medya pazarlama gibi kanallara göre ücret bakımından daha düşük olması ve uzun vadede başarılı olması SEO’nun önemini göstermektedir. Markanızın arama motorlarında üst sıralarda yer alması, hedef kitlenizin sizi tanıması ve sizden bir şeyler satın alması için çok önemlidir.

SEO çalışmalarının genel amacı sitenizi arama sonuçlarında sıralamalarda yükseltmektir.  Hedef kitlenizin aradığı sorgularda ilk sayfa da hatta ilk sırada olmanız, hem markanız hem de sizin için büyük bir prestijdir.

Sosyal medya reklamları, adwords reklamları vb kanallara oranla daha az masraf yaparak, ilgili kanallarla aynı oranda başarı yakalamak, SEO’nun temel prensibidir. Markanızın arama sonuçlarında daha iyi başarılar yakalaması ve uzun vadede sıralamalarını koruması için, SEO tarafında SEO ajansımız ile beraber çalışma yürütebilirsiniz.

antalya seo uzmanı

Site İçi SEO Nedir?

Onpage SEO veya bilinen adıyla site içi SEO, site içerisinde bulunan bütün teknik ve yazılımsal işlemleri kapsayan sürece denilmektedir. İnternet sitenizin temelini ve arama motorlarının istediği bütün düzenlemeler site içi SEO optimizasyonları ile yapılmaktadır. Bu sürece başlamadan önce ilk olarak siteniz kapsamlı bir şekilde analiz edilir, ardından çıkan bütün hatalar SEO uyumlu bir şekilde düzenlenir.

Site İçi SEO çalışmalarının başlangıcında her zaman anahtar kelimelerin belirlenmesi ve içeriklerin kontrolü gerçekleştirilir. Sitenizde bulunan anahtar kelimelerin, aranma hacmine sahip olup olmasının, dışında markanıza uygun kelimelerin tespit edilmesi bu sürecimizde gerçekleşmektedir. Anahtar kelimeleri markanıza uygun bir şekilde belirlememizin amacı, hedef kitlenizle daha hızlı bir şekilde etkileşime geçmenizi sağlamaktır. Bu sayede hedef kitlenizin aradığı sorgulara kaliteli içeriklerle kapsamlı bir şekilde cevap vererek, istediğimiz performansı yakalamaktayız.

Bunların dışında site içi SEO çalışmalarında sitenizin arama motoru botları tarafından nasıl tarandığı detaylı bir şekilde incelenmektedir. Arama motoru botları tarafından sağlıklı bir şekilde taranamayan internet siteler, genellikle arama sonuç sayfalarında kendilerine yer bulamazlar. Bu nedenle teknik tarafta yaptığımız analizler sonucunda çıkan bütün hataları düzenleyerek, sitenizin temiz kod yapısına sahip olmasını ve doğru bir şekilde taranmasını sağlıyoruz.

Site Dışı SEO Nedir?

Site Dışı SEO (Off Page SEO) internet sitelerin güvenilir ve kaliteli kaynaklar tarafından tıklanabilir olarak aldığımız bağlantılara denilir. İnternet sitelerin daha iyi sıralamalar alması ve organik performansının artması için, kaliteli siteler tarafından önerilmesi gerekir. Arama motorları ve özellikle Google kaliteli sitelerden tıklanabilir bağlantılar alan, internet siteleri güvenilir olarak görmektedir.

Markanızın arama sonuçlarında başarı yakalayabilmesi Site Dışı SEO çalışmalarının doğru bir şekilde yapılmasından geçmektedir. Her insan kendi sitesi için, backlink satın alabilir, bu konuda herhangi bir sınırlama yoktur. Ancak backlink alırken, markanıza, anahtar kelimenize ve en önemlisi internet sitenize nasıl etki edeceği çok önemlidir.

Bu durumda bilirkişilerden backlink veya SEO tarafında yardım almanız sizin için iyi bir tercih olacaktır. Sitenize alacağınız bağlantılar, uzun vadede organik sıralamalarınıza ciddi anlamda etki edecektir.

Site Dışı SEO çalışmalarımızda sitenizin bulunduğu sektöre uygun backlink çalışmaları yaparak, markanızın hedeflediği başarıyı yakalamasında yardımcı oluyoruz. 

Neden

Antalya SEO’ya İhtiyacınız var?

SEO çalışmalarının genel amacı, diğer reklam kanallarına göre daha az bütçe ayırarak, aynı başarıyı yakalamaya yöneliktir. Markanızın arama motorlarında üst sıralarda yer alması marka değeriniz açısından çok büyük önem taşımaktadır. Özellikle yerel aramalarda çıkmanız, markanızı bulunduğunuz şehirlerde tanınır bir hale getirecektir.

Reklam kanallarını tercih eden birçok marka, ilgili kanallara ayırdıkları bütçe ile görünürlük ve geri dönüşüm kazanmaktadır. Ancak ayırdıkları bütçeyi kestikleri anda ilgili geri dönüşüm ve görünürlük bir anda duracak ve gelirleri düşmektedir.

Bu durumda SEO çalışmaları diğer kanallara göre daha ön plana çıkmaktadır. SEO çalışmaları, diğer çalışmalara göre daha kalıcı olduğundan dolayı. SEO sürecini bıraksanız  bile siteniz ilgili sıralamalarda durmaya devam eder. İlgili anahtar kelime rekabetine göre 1 yıl veya 6 aylık süreçlerde ortalama sıralamasını korur ve geri dönüşüm sağlar.

Teklif Alın!

  Hizmetimizde

  Neler Yapıyoruz?

  Markanıza verdiğimiz hizmet süresince yaptığımız çalışmaları genel olarak sizin için derledik. 5 Adımdan oluşan SEO yol haritamıza göz atabilir ve ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

  Teknik Analizler

  Anahtar Kelime Analizi

  Rakip Analizi

  İçerik Optimizasyonu

  Site Dışı Optimizasyon

  Teknik Analizler

  Teknik analiz sürecimizde; internet sitenizin mevcut durumunu, arama motoru botları tarafından taranıp taranmadığını, anahtar kelimelerinizi ve arama sonuçlarında nasıl bir performans sergilediğini kontrol etmekteyiz.

  SEO çalışmalarımıza başladığımızda ilk olarak kontrol ettiğimiz noktalardan birisi sitenizin arama motoru botları tarafından nasıl tarandığını kontrol etmektir. Arama motoru botları tarafından doğru bir şekilde taranamayan internet siteler, arama sonuçlarında istedikleri sonuçları alamazlar.

  SEO analiz sürecimizde, internet sitenizde kullanılan anahtar kelimelerinizin kontrolü çok önem taşımaktadır. Özellikle hizmet verdiğiniz, anahtar kelimeler internet sitenizin geri dönüşümü açısından çok önemlidir. Anahtar kelimelerinizin markanıza uygun olması ve aranma hacmine sahip olması gerekir.

  Teknik SEO analizimiz genel olarak, sitenizin ve sayfalarınızın teknik durumunu incelemek ve gerekli değerlendirmeleri kapsamaktadır. Bu sayede teknik tarafta yapılacak bütün çalışmalar özelinde bir SEO yol haritası oluşturmaktayız.

  antalya seo fiyatları

  Anahtar Kelime Analizi

  Teknik tarafta tamamlamış olduğumuz analizler sonrasında öncelikle anahtar kelime analizlerimizi yapmaktayız. Anahtar kelimeler, markanızın arama sonuçlarında hedef kitlenizle iletişime geçmesi için çok önem arz etmektedir. Bu nedenle anahtar kelimelerinizin aranma hacmi ve markanızla uyumu kontrol edildikten sonra yeni anahtar kelime listeleri çıkartılır.

  Markanızın hitap ettiği sektörde aranma hacmi yüksek, getirisi olan anahtar kelimelerin tespiti bu aşamamızda yapılmaktadır. Anahtar kelimelerinizin ne kadar sürede geri dönüşüm sağlayacağı ve ortalama olarak ne kadar sürede üst sıralarda yer alacağı konusunda detaylandırmalar yapmaktayız.

  Anahtar kelime analizimiz temelde, markanızın hitap ettiği potansiyel müşteri kitlesini barındıran anahtar kelimeleri tespit etmek ve gerekli düzenlemeleri yapmaktır. Bunun dışında sitenizde yer alan, mevcut anahtar kelimeleriniz kontrol edilerek, SEO uyumlu bir şekilde düzenlenir.

  antalya seo hizmeti

  Rakip Analizi

  Rakip analizi, hitap ettiğiniz sektörde bulunan rakiplerinizin detaylı bir şekilde kontrol edildiği bir süreçtir. Rakiplerinizin SEO tarafında yaptığı bütün stratejiler, kullandıkları anahtar kelimeler ve site dışı SEO çalışmaları rakip analizlerimizde ortaya çıkmaktadır.

  Bu bölümde özel olarak, rakiplerinizin yaptığı bütün stratejiler detaylandırılır. Detaylandırma aşaması genel olarak, rakip markaların arama sonuçlarında trafik aldıkları kelimeleri, backlink aldığı kaynakları, ne kadar sıklıkla içerik girdiklerini tespit ettiğimiz bir süreçtir.

  Bu aşamamızda rakiplerinizin ortaya koyduğu stratejileri ayrıntılı bir şekilde analiz ederek. Daha iyi ve farklı bir yol haritası ortaya koyulur. Rakiplerinizin arama sonuçlarında sıralama olarak önde olmasının sebepleri genellikle bu aşamamızda ortaya çıkar. Anahtar kelimelerinizin sıralamaları ve trafiğini arttırmak için, rakip markaların neler yaptığı bilinmeli ve daha iyisi ortaya konulmalıdır.

  antalya seo danışmanı

  İçerik Optimizasyonu

  Anahtar kelime ve rakip analiz sürecimizden sonra siteniz özelinde çıkarttığımız anahtar kelime listemize göre hangi içeriklerin SEO uyumlu bir şekilde yazılacağını belirlemekteyiz. Markanız özelinde belirlenen hizmet, blog, uzun kuyruklu ve rakip anahtar kelimeler arasında markanıza uygun, aranma hacmine sahip kelimelere öncelik vermekteyiz.

  Yaptığımız önceliklendirme sonrasında SEO uyumlu bir şekilde içerikleriniz yazdırılmaktadır. Bu aşamada amacımız arama sonuçlarında hem arama motoru botlarına hem de hedef kitlenize uygun içerikler üretmektir.

  Bunların dışında sitenizde bulunan içerikler kontrol edilmektedir. Özellikle aranma hacmi olmayan ve kullanıcıya fayda sağlamayan bütün içerikler SEO uyumlu bir şekilde ekibimiz tarafından düzenlenir.

  antalya google seo

  Site Dışı Optimizasyon

  Site dışı optimizasyon veya Backlink çalışmaları internet sitenize dışardan yapacağımız çalışmalara denilmektedir. Arama motorlarında üst sıraları hedefleyen bütün markalar backlink çalışmalarına önem vermektedir.

  Site dışı SEO (Off-Page SEO) çalışmaları markanıza dışarından gelen, bağlantılara dayalıdır. İnternet ortamında gördünüz, tanıtım yazıları, forum ve profil backlink gibi birçok farklı çalışma türü mevcuttur. Bu aşamada markanızın, hedeflediği anahtar kelimeler özelinde çıkarttığımız backlink kaynaklarımıza göre çalışmalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

  Rakip analiz sürecimiz sonrasında anahtar kelimelerinizin rekabet halinde olduğu rakip markaların kullandığı bağlantıları kontrol ederek, anahtar kelimelerinize uygunluğu test edilmektedir.  Markanıza backlink alımı yaparken kontrol ettiğimiz iki ana unsur vardır. Bunlar aldığımız sitenin kalitesi ve sektörünüze uygun olmasıdır.

  Otoriter ve kaliteli yerlerden sitenize aldığımız bağlantılar, arama sonuçlarında sitenizin sıralamalarına etki etmektedir. Bu nedenle site dışı optimizasyon sürecimiz her siteye farklı bir şekilde ilerlemektedir.

  antalya google seo danışmanı
  SEO Hizmetimiz

  Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

  Antalya Garantili SEO Hizmeti Veriyor Musunuz?

  SEO çalışmalarında başarı, siteniz özelinde analiz sürecinde çıkan, bütün hataların düzenlenmesi ve stratejinin hızlı bir şekilde yapılmasından geçmektedir. Ancak SEO çalışmalarında sitenizin mevcut durumu, anahtar kelimelerinizin rekabeti ve sektörünüze bağlı olarak başarı garantisi vermek çok sağlıklı olmayacaktır.

  Antalya SEO Danışmanlığına İçerik Üretimi Dahil Mi?

  İçerik üretimi sitenizde bulunan hizmet içeriklerine bağlı bir işlemdir. Yönettiğimiz projelerde genellikle blog içerik üretimini ve girişini gerçekleştirmekteyiz. Ancak verdiğiniz hizmetler özelinde, öncelikle kontrollerimizi gerçekleştirmekte ardından ilgili içeriklerin yazılmasını sağlamaktayız.

  Antalya SEO Fiyatları Neye Göre Belirlenir?

  SEO fiyatları markanızın hedeflediği başarıya göre değişkenlik gösterebilmektedir. SEO tarafında bir fiyat belirleyebilmek için, ayrıntılı bir analiz süreci gerekmektedir. Bu süreç içerisinde sitenizin genel durumu, trafik aldığı kelimeler, sıralama kaybı yaşadığı kelimeler ve SEO uyumluluğu kontrol edilir. Kontrol aşaması sonrasında markanız özelinde SEO fiyatı belirlenerek, tarafınıza iletilir.

  Antalya SEO Hizmetinin Önemi Nedir?

  SEO hizmeti, markanızın arama motorlarında üst sıralarda yer almasını sağlayan yegâne çalışma türüdür. Diğer reklam kanallarına göre daha düşük bütçeler ile aynı başarıyı SEO ile yakalamanız mümkündür. SEO hizmeti alarak uzun vadede sıralamalarınızı korur, organik trafik almaya devam edersiniz.

  SEO’yu Ne Kadar Süre Yapmam Yeterli Olur?

  SEO çalışmaları, arama motoru algoritmalarına göre her zaman değişkenlik göstermektedir. SEO ile yaşadığınız başarıyı sürdürmek, arama motoru algoritmalarına uymakla gelmektedir. SEO çalışmaları ile sitenizi üst sıralara taşıdıktan sonra sürekli olarak üst sıralarda kalacağınız garanti değildir. Bu nedenle yeni algoritmaları takip ederek, sitenizi her zaman güncel tutmanız gerekmektedir.

  SEO Çalışma Sonuçları Ne Kadar Sürede Görülür?

  SEO çalışmaları genellikle 4-6 ay arasında sizlere sonuçlarını göstermektedir. Ancak anahtar kelimelerin rekabetine ve sektörünüze göre bu süre değişkenlik göstermektedir. SEO hizmeti verdiğimiz projelerimizde genellikle ilk aydan itibaren sonuçları görmeye başlamaktayız.

  Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?

  Bize Ulaşın