İzmir SEO

İzmir Seo

İzmir Seo Nedir ?

İzmir Seo (Arama Motoru Optimizasyonu) Web sitelerin daha iyi sonuçlar vermesi için yapılan bütün çalışmalara verilen isimdir. İzmir Seo web sitenizin arama motorlarında üst sıralara çıkmasını sağlayan bütün düzenlemelere denir. kısacası Web sitelerin arama motoru performansını yükselten çalışmaların bütünüdür.

Arama motorlarının web siteler için özel olarak koyduğu kuralları en iyi şekilde yapılarak site performansının arttırılması sağlanır. İzmir Seo’nun amacı tamamen sitenizi arama motorlarının gözünde ünlü etmeye çalışması ve ziyaretçi (müşteri) sayısının artmasıdır.

İzmir Seo çalışmaları, web sitelerin arama motorları kriterlerine göre yapılmasıdır. İç ve dış seo olmak üzere ikiye ayrılır ve bu çalışmaların bütününe İzmir Seo Denir.

İzmir Site İçi Seo Nedir?

Site içi Seo yani Onpage Seo, kullanıcıların ve google botlarının sitenizde aradığını bulmasını sağlayan tasarım ve yazılım çalışmasıdır. Site içi Seo çalışması çok önemlidir, eğer düzgün yapılmazsa dış seo’da yapılan çalışmaların o kadar da etkisi olmayacaktır. Web sitenizin, site içi optimizasyonlarının iyi yapılması sitenin kullanıcı odaklı hale gelmesi demektir. İlk başta bahsettiğim gibi arama motorlarının bir çok kriteri vardır bunlardan biride kullanıcı odaklı, kullanıcı dostu site yapmaktır. İzmir Site İçi Seo çalışmaları web sitenizde bulunan bütün sayfaların tek tek detaylı bir şekilde optimize edilmesi ve arama motoruna uygun bir hale getirilmesidir. Bu sayede web site trafiğiniz artacak ve google sıralamalarında yukarı doğru çıkacaksınız.

İzmir Site İçi Seo Neleri Kapsar?

Site İçi seo optimizasyonu yani onpage seo yapılmadan hemen kapsamlı bir analiz yapılır. Analizin amacı web sitenizin eksilerini ve artılarını görmek ve hemen müdahale yapmaktır. İzmir Seo’da ilk aşama Site içi seo ve Site dışı seo analizleridir.

İzmir site içi seo neleri kapsar

İzmir site içi seo neleri kapsar

Analiz sonrası web sitenizde bulunan site içi seo hataları tek tek, detaylı bir şekilde düzenlenir. Site içi seo hatalarını listelemek gerekirse, aşağıdaki gibi bir liste ortaya çıkmaktadır.

 1. Meta başlık ve açıklama uyumluluğu.
 2. Meta ile eşleşen anahtar kelimeler, anahtar kelime analizi ve anahtar kelime bulutu.
 3. <H1> ve <H2> başlık kullanımı.
 4. SEO dostu URL kullanımı.
 5. İçeriklerde multimedya kullanmak.
 6. Responsive dizayn kullanmak.
 7. İçerikle alakalı baclink alma, site içi link verme SEO.
 8. Site hızını arttırmak.
 9. LSI.
 10. Sitede ki resimleri optimize etme.
 11. Sosyal paylaşım butonları kullanmak.
 12. Özgün, SEO uyumlu uzun içerikler kullanmak.
 13. Web site ziyaret süresini arttırmak.
 14. W3C uyumluluk kontrolü.
 15. WordPress SEO optimizasyonu, wordpress site içi SEO.

 

İzmir site dışı seo nedir

İzmir site dışı seo nedir

İzmir Site Dışı Seo Nedir?

İzmir site dışı seo aynı site içi seo çalışmalarında olduğu gibi web sitenizi arama motorlarında yukarıya taşıması hedeflenir. Bu iki aşamanın biri düzgün yapılmazsa web siteniz ortalama bir konuma demir atacaktır. web site çalışmalarının bütününü ele aldığımızda site içi seo %40 iken site dışı seo %60 lık bir yüzdeyi etkilemektedir.

İzmir Site dışı seo öncesinde genel bir analiz yapılır, bunun sonucunda yapılacak çalışmaya karar verilir. Site dışı seo çalışmaları backlink odaklı değildir. her siteye her sektöre farklı çalışmalar uygulanması gerekir. Günümüzde backlink sayısından çok kalitesi oldukça önem taşımaktadır. 1000 adet kalitesiz backlink alan ve 200 adet kaliteli backlink alan web siteleri karşılaştırdığımızda arama motorlarının gözünde kaliteli link alan web site daha değerli olacaktır. Site dışı seo araçlarının başında Sosyal medya kanalları, haber, video, sözlük, yorum, makale, tanıtım siteleri vazgeçilmezdir.

 

İzmir seo nasıl yapılır

İzmir seo nasıl yapılır

 

İzmir Seo Nasıl Yapılır ?

Arama motorlarının sitenizi daha iyi taraması için yaptığını bütün çalışmalar aslında bir bakıma seo çalışmalarıdır. Bu  yolda izlediğiniz adımlar İzmir seo nasıl  yapılır sorusuna alanen bir cevaptır. Web sitelerin arama motorlarında ilk sayfa ve ilk sıraya çıkmak için yaptığı çalışmaları isterseniz bir inceleyelim.

 

1- Site İçi Seo Kriterlerinin Yerine Getirilmesi

 1. Seo dostu URL yapısı
 2. Sayfa başlığına anahtar kelime ile başlamak
 3. Başlıklarda H1 kullanmak
 4. Anahtar kelimeyi H2 içerisinde kullanmak
 5. Anahtar kelimeyi yazının ilk 100 kelimesi içinde kullanmak
 6. Multimedya kullanmak
 7. Niteleyici kullanmak
 8. Responsive dizayn kullanmak
 9. Link çıkışları yapmak / Backlink vermek
 10. Site içi linklemeler yapmak
 11. Site hızını arttırmak
 12. Gizli anlamsal indexleme LSI için yazıda eşanlamlı kelimeler kullanmak
 13. Resimlerioptimize etmek
 14. Sosyal paylaşım butonlarını içeriğin yanında kullanmak
 15. Zengin içerikler yazmak
 16. Sitede geçirilen süreyi arttırmak
 17. Kaliteli içerikler kullanmak
 18. Yorum sayısını sayesinde Google gözünde sitenin değerini arttırmak
 19. Tıklama mıknatısı CTR ile sıralama yükseltmek
Anahtar kelime belirlenmesi

Anahtar kelime belirlenmesi

2- Anahtar Kelime Belirlenmesi

Anahtar kelime belirlenmesi seo çalışmaların temel taşıdır, o olmazsa diğer adımların hiç bir etkisi olmayacaktır. Hedefe uygun aranma hacmi olan anahtar kelimeler belirlenmesi web sitenizi google’da yükseltmede en büyük etkenlerden olacaktır. Anahtar kelime belirlemeden hemen önce detaylı bir analiz yapılması gerek. Anahtar kelime belirleme kriterleri belirlemek için adımlar;

 • Rekabet
 • Aranma hacmi
 • Bütçe

3- SEO Stratejisinin Oluşturulması

Seo stratejisinin oluşturulması

Seo stratejisinin oluşturulması

İzmir seo çalışmalarına başlamadan hemen önce bir yol haritası çizilir, bu harita yapacağınız çalışmaların adımlarından oluşup sizi zirveye götüreceği yol haritasıdır.  Seo çalışmalarında eğer bir yol haritanız yok ise başarı oranı bir o kadar düşüktür.  Strateji oluşturmak her iş için gereklidir fakat seo için daha önemlidir, strateji sizleri belirlediğiniz amaç ve hedefe ilerlemenizi kolaylaştıracaktır.  Seo stratejinizi aşağıda ki adımları takip ederek oluşturabilirsiniz.

 1. Mobil uyumlu, kullanıcı dostu bir site oluşturulur.
 2. Site içi seo (on page seo) iyileştirilir.
 3. Arama sonuçlarına bakılır.
 4. Anahtar kelime belirlenir.
 5. Farklılık yaratmak için kaliteli ve özgün içerikler yazılır.
 6. Backlink alınır.
 7. Sabredilir, en önemlisi sabretmektir.

4- İçerik Planlaması

İçerik planlaması

İçerik planlaması

İçerik planlaması web sitelerin ziyaretçi sayısını, sitede kalma süresini, arama motorlarından trafik almayı direk olarak etkilemektedir. İçerikleriniz uzun, özgün ve kaliteli olduğunda uzun vadede size avantaj sağlayacağını söylemek isterim.  Bu kriterlerden dolayı içerik planlaması seo için çok önemlidir.

İçerik hangi sorulara cevap vermelidir;

 • Kullanıcılar içeriğinizden bir şey mi öğrenmek istiyor?
 • Sorunlarına çözüm buluyorlar mı?
 • Alternatif hizmet veya ürün var mı?
 • Anahtar kelime ile ilgili merak ettiği konular var mı?

5- Site Dışı Seo İşlemlerinin Uygulanması

Güçlü otoriter bir web sitesi yaratmak için öncelikle özgün, kaliteli ve faydalı içerikler üretilmelidir. Ama en önemlisi site dışı seo’nun en iyi şekilde yapılmasıdır. Web sitenize aldığınız herhangi 100 adet link yerine otoriter bir kaç web siteden alınan linkler sitenizi daha vazgeçilmez yapacaktır. Site dışı seo sektöre özel backlink ve sosyal medya çalışmasıdır.

Backlink almak için yöntemler;

 1. Dizinler
 2. Link Değişimi
 3. Kaliteli İçerik
 4. Forum Post Atmak
 5. Özgün Makale Eklemek
 6. Blog Backlinkler
 7. Görsel İmleme ve
 8. Sosyal Medya Kullanımıdır.

İzmir Seo Hizmeti

İzmir Seo anlamında diğer büyükşehirlere göre daha çok rekabet gösteren bir ilimizdir. Markanız İzmir ili içerisinde faaliyet yapıyorsa rakiplerinizi geçmek için bir an önce İzmir Seo hizmetini almalısınız. İnternet üzerinden yapılan her arama markalar için potansiyel müşteri demektir.

Bu müşterilerin %90’lık kısmı arama motorlarında ilk sıralardan başka yerlere girmemektedir. İzmir Seo hizmeti alan marka üst sıralarda yer alıp kullanıcıları, müşteriye çevirirken, alt sırada alan rakip markalar ise geri kalan %10’luk  kısımdan paydalarını almaktadırlar.