Sakarya Seo

Sakarya Seo

Sakarya Seo Nedir?

Sakarya Seo bilmeyenler için “Search Engine Optimization” kelimelerinin baş harflerinden oluşmaktadır, Türkçe terim anlamı ise arama motoru optimizasyonu olarak bilinmektedir. SEO markanızın web sitesi için arama motorlarında görünürlüğünü arttırmak için yapılan teknik çalışmaların bütünüdür. Her arama motoru kendine özgü farklı sıralama kriterleri ile öne çıkmaktadır.

Google gibi büyük bir arama motoru için en az 200 sıralama kriteri vardır, bu kriterleri en iyi şekilde yapanlara ise SEO uzmanı denmektedir. Dünyanın en çok kullanılan arama motoru Google olduğu için sıralama kriterleri google’a göre yapılmaktadır.

Sakarya Seo Nasıl Yapılır?

Bir web sitesi hakkında arama motorları için yapılan bütün iyileştirme çalışmaları olarak tanımlanabilir. Seo’da amaç web sitenizin değerini arama motorlarında yükselterek sıralamada yukarı çıkmaktır.  Arama motorlarına yönelik yapılan optimizasyon çalışmaları site içi ve site dışı SEO olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Arama motorlarına yapılan çalışmaların tamamını kapsamaktadır.