WordPress Adsense Ekleme

Wordpress Adsense Ekleme

WordPress Adsense Nasıl Eklenir ?

Adsense ekleme işlemi yapmadan önce, Google adsense kaydolmanız gerekiyor.  Bu işlem bir kaç dakikanızı alacaktır, bununla birlikte site, youtube,  uygulama vs gibi yerler için başvuru yapmanız gerekiyor. Bunu diğer adımlarda ayrıntılı bir şekilde anlatacağım.

Eklenti Kullanarak Adsense Ekleme

Öncelikle sitenize yüklediğiniz her eklenti sitenizi yavaşlatır, bu yüzden bütün adımları denedikten sonra yapamazsanız eklenti ile yüklemenizi öneririm.

Google Publisher eklentisi ile kolay bir şekilde adsense ekleme işlemini kolaylaştırmanıza yardımcı oluyor. Google adsense’in verdiği kodu bu eklentiye yapıştırdığınızda ekleme işlemi tamamlanıyor.

 

Reklamları Elle Ekleme

Öncelikle adsense başvurusu yaptıktan sonra kabul edildiyseniz, ya otomatik olarak google’ın reklamları eklemesini onaylayacaksanız yada elle gireceksiniz. Otomatik olarak ekleme yöntemini önerebilirim, öncelikle sitenize eklemek istediğiniz reklam biçimlerini belirleyin.

Belirlediyseniz, yapmanız gerekenler aslında çok kolay öncelikle header dosyanızın en üstüne kopyalamak veya temanız da bulunan reklam ayarları kısmına adsense kodlarını eklemeniz.