WordPress Eklenti Kurulumu

Wordpress Eklenti Kurulumu

Eklenti kurulumu wordpress’e yeni başlayanlar için ilk başta öğrenilmesi gereken ilk özelliklerden birisidir. Çünkü neredeyse on binlerce eklenti barındıran ve çoğunlukla bu eklentiler olmadan siteye bir özellik ekleyememizden dolayı çok önemlidir.

WordPress Eklenti Kurulumu – Eklenti Sayfası İle

  1. Eklenti sayfasına giriş yapmak için öncelikle Admin paneli>Eklentiler>Yeni Ekle diyerek eklenti yükleme sayfasına gidin
  2. Ardından Sağ üst köşede bulunan eklentilerde ara bölümünden sitenize yüklemek istediğiniz eklentinin adını yazın ve hemen yükleye basın
  3. En son olarak Etkinleştir diyerek en kolay yolla eklentiyi yüklemiş oldunuz diyebilirim.
WordPress Eklenti Kurulumu - Eklenti Sayfası İle

WordPress Eklenti Kurulumu – Eklenti Sayfası İle

H

WordPress Eklenti Kurulumu – Eklenti Ekle

Bu yöntem daha çok satın alınan eklentiler içindir diyebilirim tabi normal yoldan yani ilk adımda ki gibi yüklenmeyen eklentiler içinde yine bu adımı önerebilirim. WordPress sitesinden indirdiğiniz eklentileri yine aynı şekilde buradan yükleyebilirsiniz.

  1. Eklenti ekle yerine gelmek için sırasıyla Admin paneli>Eklentiler>Yeni ekle>Eklenti ekle (sol üst köşe) bölümünden ulaşabilirsiniz.
  2. Butona tıkladığınızda dosya ekle sayfası açılacaktır buradan zip formatında bulunan eklentinizi seçerek yükleyebilirsiniz.
  3. Yükleme tamamlandıktan sonra etkinleştir butonuna basmanız yeterli olacaktır.
WordPress Eklenti Kurulumu - Eklenti Ekle 

WordPress Eklenti Kurulumu – Eklenti Ekle