WordPress Galeri Eklentisi

Wordpress Galeri Eklentisi

WordPress sitelerde vazgeçilmez yani olmazsa olmaz eklentilerin başında Wodpress Galeri Eklentisi geliyor. Özellikle içerikleriniz de yazıdan daha çok resim bulunuyorsa bir Worpdress Galeri eklentisi kullanmanız lazım. Bir çok resim eklendikten sonra kullanıcıların aklı karışabiliyor. Bunun önüne geçmek için galeri eklentisini kullanabilirsiniz.

Resimler geçişin slayt şeklinde otomatik olması veya manuel şekilde geçilmesi muazzam olabilir. Bunun için sizlere WordPress Galeri Eklentisi listemi hazırladım beğendiğinizi kullanabilirsiniz.

WordPress Galeri Eklentisi – Envira Gallery

Wordpress Galeri Eklentisi - Envira Gallery

WordPress Galeri Eklentisi – Envira Gallery

Eklenti Sayfası

En çok kullanılan wordpress galeri eklentisi olarak bilinen Envira Gallery, en iyi denilince akla gelen ilk isimlerden birisidir.  100.000 kişi tarafından etkin olarak kullanılan eklenti bir çok özelliği ile adını duyurmuş durumda. Yazıya göre albüm hizalama, her resim için sosyal medya paylaş butonu, video galeri, galerileri indirme, tam ekran görüntü ve en önemlisi instagram üzerindeki resimleri sitenize çekebilirsiniz. Gibi bir sürü ince özelliği olan eklentinin bazı bölümleri ücretli diyebilirim. Benimde kullandığım WordPress Galeri Eklentisini sizlere canı gönülden öneriyorum.

WordPress Galeri Eklentisi – NextGen Pro

 

Wordpress Galeri Eklentisi - NextGen Pro

WordPress Galeri Eklentisi – NextGen Pro

Eklenti Sayfası

Güzel özelliklere sahip bir diğer WordPress Galeri Eklentisi NextGen Pro aslında ilk anlattığım Envira Gallery eklentisinden daha geniş çaplı özelliklere sahip. Envira Gallery eklentisinde bulunan özellikleri ücretsiz bir şekilde veren eklenti + özellikleri içinde bir ücret talep ediyor.  Eklentinin bence en büyük özelliği tıkladıkça ilerleme  yapan bir albümde resimlerin her biri ürün haline gelebiliyor. Fotoğraflarınızı satmak isterseniz bu eklentiyi kesinlikle kullanmanızı öneririm. Ayrıca kullanıcılar galeri arasında gezerken her resime  ayrı bir şekilde yorum yapabiliyor. 

WordPress Galeri Eklentisi – NextGen Gallery (Ücretsiz)

Wordpress Galeri Eklentisi - NextGen Gallery

WordPress Galeri Eklentisi – NextGen Gallery

Eklenti Sayfası

900.000 etkin kurulum ile en çok indirilen WordPress Galeri Eklentisi olan NextGen Gallery responsive tasarımı sayesinde tarayıcılar ve cihazlarla sorunsuz çalışmaktadır.  Ayrıca galeri sayfalama özelliği, lightbox özelliği, galerileri slider şeklinde gösterme ve temalara uygun bir şekilde çalışması tarzı ayrıntılarıyla adını duyurmuştur. Bütün özellikleri ücretsiz olan bu eklentiyi kullanmanızı önerebilirim.