WordPress Ücretli Mi

WordPress Mike Little ve Matt Mullenweg 27 Mayıs, 2003’de piyasaya sürülmüştür. Site içerik yönetiminde dünyanın %30’u ile en çok tanınan ara yüzüdür. Bu kadar tanınmasının nedeni açık kaynak olmasından dolayıdır diyebilirim.  Yazılım ve teknik bilgisi olmadan da insanların site yönetebilmesi için yapılan muhteşem bir sistemdir.

WordPress 0.7 Versiyonu

WordPress 0.7 Versiyonu

WordPress tamamen ücretsiz bir sistemdir,  ücretsiz den kastım ücretli eklentiler, temalar gibi gereçler hariç. Açık kaynak olduğu için herkes sistemde bir şeyleri değiştirebilir. WordPress kurmak için bir domain bir hosting ve güzel bir tema bulmanız gerekiyor. Kurulumu artık sürükle bırak ile kolay olan işlevsel bir arayüzdür. WordPress dosyalarını verdiğim linkten indirerek kolayca bilgisayarınıza yükleyebilirsiniz ayrıca kurulum için WordPress Kurulum adlı içeriğime bakabilirsiniz.

 

WordPress Site Kurmak İçin Gerekli Olanlar Ve Fiyatları

Hosting: Eğer wordpress’e giriş yapmak istiyorsanız düşük bütçeli hosting alabilirsiniz fiyatları ortalama olarak aylık 10 liradır.

Sunucu: Sunucular daha çok hosting üzeri dosya barındırma ve trafiğin yüksek olması ile tercih edilir aylık en az 30 liradır.

Domain: Sadece yılda bir kez verilir, beğendiğiniz bir ismi veya markanız için almanız gereken alan adı 10 dolardır, kura göre değişiklik göstermektedir.

Tema: Başlangıç olarak düşünüyorsanız ücretsiz bir tema önerebilirim veya beğendiğiniz tema varsa kullananın fiyatı değişkenlik göstermektedir. Bir kere alınmaktadır iyi temaların en az fiyatı 100 liradır. Ücretsiz bulursanız sizin için daha iyi olabilir.

Eklenti: Ücretli eklenti kullanmak isteyebilirsiniz bu tamamen size kalmış.